İzmir Travesti Eğilimi ve Kadınsı Maniyerizm

kadınsı travesti

İzmir travesti eğilimi olan bireyler için kadınsı tavırcılık, genellikle kadınlarla ilişkilendirilen davranışlar, görünüşler ve eylemler kümesidir. Bir travesti olarak, kadınsı tavırları benimsemek bizi daha kadınsı hissettiriyor. Bunun nedeni, yalnızca tavırların bize kadınlığımızı nasıl ifade edeceğimize dair net bir fikir vermesi değil, aynı zamanda bu özellikleri benimsemenin toplum tarafından daha fazla kabul görmemize yardımcı olmasıdır.

İzmir travestilerinin benimseyebileceği birçok farklı kadınsı tavır var. Basit olanlardan bazıları belirli bir şekilde yürümeyi, belirli bir ses tonuyla konuşmayı ve belirli yüz ifadelerini kullanmayı içerir. Ek olarak, travestiler genellikle kadınlarla ilişkilendirilen makyaj, takı ve kıyafet giymeyi de seçebilirler. Kadınsı tavırları benimsemek daha kadınsı hissetmek için harika bir yol olsa da, bunu doğal bir şekilde yapmak çok önemlidir.

İzmir’de yaşayan hoş travestilerin benimseyebileceği farklı kadınsı tavırları ve bunu doğal hissettirecek şekilde nasıl yapacaklarını tartışacağız . Ayrıca, hangi tavırları kullanmayı seçerseniz seçin, kadınlığınızın ön plana çıkmasını sağlayacak ipuçları da vereceğiz. Bununla birlikte, kadınsı özelliklerin kurallardan çok bir kılavuz olduğunu not etmek önemlidir.Dişi benliğiniz gibi giyinerek ne kadar çok zaman harcarsanız, onları doğal olarak nasıl kullanacağınızı o kadar iyi anlayacaksınız.

1. İzmir Travesti Kıyafeti

Tam bir kadın olmaya çalışırken yada travestiyken odak noktası olmayı isterken, daha kız gibi ve pohpohlayıcı bir kıyafet giymek çok önemlidir. İyi bir kural,bir beden küçük olan giysiler giymektir.Bu size daha feminen bir silüet vermenize yardımcı olacaktır.Ayrıca tipik olarak kadın giyimiyle ilişkilendirilen renkleri ve stilleri de seçmelisiniz. Örneğin,etekler, elbiseler ve yüksek topuklu ayakkabılar, bir İzmir travesti kıyafeti için mükemmeldir.

En iyisi,işe ilk başladığınızda yerel bir gelinlik mağazasından güzel bir elbise kiralamak veya ödünç almaktır.Satın alıp almama kararınızı vermeden önceen az 10 dakika giyerek elbisenin size yakıştığından emin olun. Elbiseleri denerken, kesime ve elbisenin size nasıl hissettirdiğine odaklanın.İyi bir elbise kendine güvenen ve güzel hissetmeni sağlamalıdır.

2. Vücut Şekli ve Duruşları

Kadınsı maniyerizmin temel yönlerinden biri iyi duruştur. Bu, omuzlarınız geride ve başınız dik olacak şekilde dik durmak anlamına gelir.Kalçanızı bir yandan diğer yana sallamak gibi daha kadınsı bir şekilde yürümeyi de deneyebilirsiniz.

Bir kadının vücut şekli de tipik olarak bir erkeğinkinden farklıdır. Kadınların daha kıvrımlı vücutları, daha küçük belleri ve daha dolgun kalçaları vardır.Üzerinize tam oturan ve figürünüzü gösteren kıyafetler giyerek kıvrımlarınızı vurgulayabilirsiniz.Bel eğitmeni kullanmak da yararlıdır. Bunlar belinizin daha küçük görünmesini sağlayabilir ve kıvrımlarınızı genişletebilir.

Ayrıcadoğal vücut şeklinizi tamamlayan giysiler seçmelisiniz.Çok uzunsanız boyunuza dikkat çekmeyen tek parça kıyafetler giymek isteyebilirsiniz.Kaslı travestiler için, kasları vurgulayan giysilerden kaçınmak iyi bir fikirdir. Bu, koyu renkli, özellikle siyah giysiler giymeyi içerir.Siyah tipik olarak zayıflatıcı bir renktirve kaslarınızın görünümünü en aza indirmeye yardımcı olur.

Duruşla ilgili olarak, çoğu kadının göğüslerini kollarıyla saklamaya çalışmadığınıunutmamak önemlidir . Özellikle iyi bir duruşla otururkenkollarını vücudun yanlarından uzak tutmaları yaygındır. Bu, başkalarının göğsünüzü görmesini sağlar ve belinizi daha küçük gösterir. Bu ilk başta garip gelse de, daha kadınsı görünmenize yardımcı olacaktır.

Bir diğer önemli duruş ipucu daçenenizi hafifçe içeri sokmak. Bu, boynunuzun ince görünmesine yardımcı olacaktır. Aynı şey bacaklarınız için de geçerli.Ayakta dururken, ayaklarınızın bitişik olduğundan ve bir bacağınızın diğerinin biraz önünde olduğundan emin olmak istersiniz.

Göğüs formlarıvekorselerde daha feminen görünmemize yardımcı olabilir. Bu ürünler, bize daha kıvrımlı bir vücut vermek ve kıyafetimizin olabildiğince iyi görünmesine yardımcı olmak için kullanılabilir. Korse alırkenvücudunuza uygun beden olmasına dikkat edin.Çok dar bir korse sadece rahatsız olmakla kalmaz, aynı zamanda sağlık sorunlarına da neden olabilir.Daha feminen bir görünüm için korseyi göğüs formlarıyla kombinleyebilirsiniz.

3. Makyaj yapın

İzmir Travestileri kendileri için doğal olan bir şekilde makyaj yapmalıdır. Görünümünden memnun olduğunuz sürece makyajınız daha feminen görünecektir.Cilt tonunuza ve dudak şeklinize uyan iyi bir fondöten ve ruj tonlarına yatırım yapmanızı öneririz. Bu, doğal görünmeye devam ederken en iyi şekilde görünmenize yardımcı olacaktır.

Makyajınızı uygularkencildinizi nemlendirerek başlayın.Daha sonra fondöten uygulamak ve yüzünüzdeki kusurları veya izleri kapatmak için büyük bir fırça kullanabilirsiniz. Herhangi bir renk değişikliğini gizlemeye yardımcı olmak içingözlerinizin altına ve burun köprüsünün çevresine kapatıcı ekleyin. Makyajı sabitlemek içinyüzünüze hafifçe pudra uygulayarak bitirin.

Gözleriniz için tüm göz kapağındaaçık kahverengi veya şeftali renginde bir göz farı kullanın. Gözünüzün kıvrımına daha koyu bir renk uygulayınve iyice karıştırın. Sadece göz kalemi için üst kapaktasiyah veya koyu kahverengi bir kalem kullanın. Hem üst hem de alt kirpiklerebirkaç kat maskara ile bitirin.

Dudaklarınız için,dudak balsamı ile onları nemlendirerek başlayın. Ardından, cilt tonunuza uygun doğal bir tonda ruj uygulamak için bir dudak fırçası kullanın. Fazla rengi almak için dudaklarınızı bir mendille silinve gerekirse yeniden uygulayın. Son olarak, onlara parlak bir görünüm vermek içinbir kat parlatıcı veya Vazelin uygulayın.

4. Kadınsı Konuşun

Kadınsı maniyerizmin en önemli yönlerinden biri yumuşak, nazik bir sesle konuşmaktır. Bu, tiz bir tonda konuşmanız gerektiği anlamına gelmez, daha çok gereksiz agresif kelimeler ve konuşma sırasında tonlamalar kullanmanız gerektiği anlamına gelir. Ayrıca, iyi konuşmanızı sağlamak içincümlelerinize “hım” ve “oww” gibi küçük vokal süsleri eklemeyi deneyebilirsiniz.

İzmir travesti tavrı açısından önerebileceğimiz başka bir teknik de konuşmanızı yavaşlatmaktır. Bu, sesinizin daha sakin ve rahat çıkmasına neden olacaktır. Ayrıca önemli noktalardan sonra onları vurgulamak için duraklamak isteyebilirsiniz.Çoğu kadının elleriyle konuştuğunu ve konuştukları kişiye doğru eğildiğini unutmamak da önemlidir.Kadınların konuşma sırasında yüze, saça veya kollara dokunması da doğaldır, bu yüzden bunu yaptığınızdan emin olun.

Son olarak, kadınsı konuşma pratiği yapmak içinkendinizi konuşurken kaydetmeyi ve ardından oynatmayı deneyin. Bu, geliştirmeniz gereken alanları belirlemenize yardımcı olacaktır. Ayrıcarahat hissettiğiniz arkadaşlarınızdan ve aile üyelerindentavırlarınız ve kadınsılığınız hakkında size geri bildirimde bulunmalarını isteyebilirsiniz.

5. Hijyen

Travesti olmakla ilgili en büyük yanılgılardan biri, bunun sadece kadın kıyafetleri giymekle ilgili olduğudur. Gerçek şu ki, karşı cinsin kıyafetlerini giymek, bir kadın gibi davranmayı öğrenmeyi de içerir, bu dahijyeninize uygun şekilde bakmayı içerir.Bu , kendinizi her zaman tamamen temiz tutmakisteyeceğiniz anlamına gelir. Kulak arkası, boyun, koltuk altı ve bacak araları için kokusuz sabun kullanın.Saçınızı düzgün bir şekilde şekillendirmek de önemlidir, bu nedenle yıkarkeniyi bir saç kremi kullanın.

Yüzümüz ve göğsümüz gibi vücudumuzun daha erkeksi bölgeleri içinher gün tıraş olduğunuzdan emin olun. Tıraş kremi ve iyi bir tıraş bıçağı yakın ve pürüzsüz bir tıraş olmanıza yardımcı olacaktır. Tıraş olurkendaima tüylerin çıkış yönüne doğru hareket edin ve aynı noktanın üzerinden bir kereden fazla geçmekten kaçının. Bu, jilet darbelerini ve tahrişi önlemeye yardımcı olacaktır.Bacaklarınızı,hangisini tercih ederseniz edin, tüylerin uzamasıyla birlikte veya ona karşı tıraş edebilirsiniz.

Son olarak, cildinizi düzenli olarak nemlendirdiğinizden emin olun. Bu, nemli kalmasına ve sağlıklı görünmesine yardımcı olacaktır. Çeşitli nemlendiriciler mevcuttur, bu yüzden sizin için en uygun olanı bulun. İyi bir ipucu,cildinizi duştan hemen sonra hala nemliyken nemlendirmektir. Bu sayede nemlendirici daha iyi emilebilir.

6. Dişil Ses

Bir travesti için kadınsı konuşmak önemli olduğu kadar kadınsı bir sese sahip olmak da önemlidir. Dışarı çıkıp bir ses eğitimi kursu satın almanıza gerek yok, ancak sesinizin tınısını iyileştirmeye yardımcı olmak için yapabileceğiniz bazı şeyler var.Diyaframınızdan konuşmaya çalışınçünkü bu, sesinize daha fazla derinlik ve güç kazandırmaya yardımcı olacaktır.Bunu derin bir nefes alarak ve ardından nefes verirken konuşarak yapabilirsiniz. Yapabileceğiniz başka bir şey de sesli harf alıştırması yapmaktır. Bu, ses tellerinizi uzatmanıza ve sesinizin daha çok bir kadın sesi gibi çıkmasına yardımcı olacaktır.

7. Hareketler

Daha kadınsı görünmek için insanlarla etkileşimde bulunurkendaha küçük ve daha az agresif hareketler kullanmak önemlidir. Bu,ellerimizi cebimizde tutmak yerine yanımızda tutmakve yeri geldiğinde hassas el hareketlerini kullanmak anlamına gelir.Konuşurken kollarınızı havada sallamayın veya dramatik el hareketleri yapmayın, çünkü bu sizi erkeksi gösterecektir.

Söylediklerimizi vurgulamak için kullandığımız el hareketi türleri de akılda tutulması gereken başka bir şeydir. Bir kadın söylediği bir şeyi vurguladığında, genellikle elini göğsünün olduğu yere düz bir şekilde koyar ve ardından konuştuğu kişiye doğru dışarı doğru hareket ettirir. Erkekler için parmaklarımızı işaret etmek veya yumruklarımızı vurmak gibi daha agresif hareketler kullanırız. Bu erkeksi hareketlerden mümkün olduğunca kaçınmaya çalışın.

Scroll to Top